2018

Hvalpeprøve 2. december

  1. Henrik/Buster 73,5 point
  2. Theis/Albert 65 point
  3. Aase/Mozart 57 point
  4. Steffen/Olga 53 point

Årets hund 2018

C klassen

  1. Hanne Andersen/Chang
  2. Mette Hansen/Ludvig

B klassen

  1. Hanne Hansen/Beauty
  2. Anette Gregersen/Smilla

Næsepokalen fik Hanne Hansen/Beauty

A klassen

  1. Klaus Hansen/Kenzo
  2. Ingen

E klassen

  1. Thorvald Larsen/Rollo
  2. Ingen

Lokalkonkurrence 3. og 4. november

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 346,35 point

A klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 270,25 point

Klaus Hansen/Kenzo 230,30 point

Marianne Madsen/Unni 217,45 point

B klassen

Doris Larsen/Sasja 188,45 point

Sture Hansen/Zimba 176,30 point

Anette Gregersen/Smilla 175,60 point

Hanne Hansen/Beauty 161,40 point

Helle Hassing/Jack 153,15 point

Frede Hansen/Coda 150,50 point

Steen/Stoffer 145,80 point

Martin Larsen/Abbie 120,10 point

C klassen

Hanne Andersen/Chang 141,30 point

Mads Abbednæs/Buster 114,10 point

Mette Hansen/Ludvig 113,05 point

Vestfyn 28. oktober

B klassen

Helle Hassing/Jack 151,70 point (2. plads)

C klassen

Hanne Andersen/Chang 119,20 point

Troels Maglegaard/Mille 105,30 point

Mette Hansen/Ludvig 100,90 point

E turnering 13. oktober

Thorvald Larsen/Rollo 291,5 point

Vestfyn 7. oktober

C klassen

Troels Maglegaard/Mille

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 342,75 point (2. plads og nr. 2 til Fynsmesterskabet)

Svendborg 30. september

C klassen

Mette Hansen/Ludvig 78 point

B klassen

Hanne Hansen/Beauty 153,80 point

DM Herning 22.-23. september

C klassen

Hanne Andersen/Chang 82,35 point

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 303,15 point

Langeskov 9. september

B klassen

Hanne Hansen/Beauty 156,55 point

Jens Madsen/Daffy 144,75 point

Anette Gregersen/Smilla 111 point

C klassen

Hanne Andersen/Chang 115,75 point (Hanne og Chang er udtaget til DM)

Mette Hansen/Ludvig 104,50 point

Langeskov 8. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 342,95 point (1. plads. Thorvald og Rollo er udtaget til DM)

Palle Friis/Max 205,60 point (3. plads)

 

Fredericia 2. september

C klassen

Hanne Andersen/Chang 100,45 point

Odense d. 26. august

C klassen

Hanne Andersen/Chang 104,75 point

Kerteminde d. 26. august

Anette Gregersen/Smilla 155,60 point

Helle Hassing/Jack 146,70 point

Hanne Hansen/Beauty 122,70 point

Jens Madsen/Daffy 101,10 point

E-Turneringen 18. august

Thorvald Larsen/Rollo 294,80 point

Kerteminde d. 15. august

C klassen

Esben Shakeshaft/Bertil 148,55 point (1. plads)

Hanne Andersen/Chang 129,40 point

Torben Skovgaard 115,30 point

Mette Hansen/Ludvig 110,10 point

Klaus Svelmøe/Zille 104,05 point

Odense 12. august

C klassen

Hanne Andersen/Chang 105,65 point

Lokalkonkurrence 10. juni

B klassen

Anette Gregersen/Smilla 173,30 point
Helle Hassing/Jack 164,80 point
Jens Møller Madsen/Daffy 164,60 point
Martin Larsen/Abbie 132,70 point
Frede Hansen/Coda 126,40 point
Hanne Hansen/Beauty 114,50 point

C klassen

Troels Maglegaard/Mille 129,75 Point
Hanne Andersen/Chang 29,45 Point
Mette Hansen/Ludvig 109,60 point
Esben Shakeshaft/Bertil 105,20 poit
Maria Rasmussen/Mille 88,45 point

Nordfyn 19. maj

B klassen

Jens Madsen/Daffy 153,8 point

Helle Hassing/Jack 144,65 point

C klassen

Hanne Andersen/Chang 120,5 point

E turneringen 13. maj

Thorvald Larsen/Rollo 305,25 point

Langeskov 6. maj

B klassen

Helle Hassing/Jack 154,85 point (2. plads)

Jens Madsen/Daffy 143,95 point

Hanne Hansen/Beauty 130,25 point

Svendborg 29. april

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 226,35 point

Odense 29. april

B klassen

Jens Madsen/Daffy 149,65 point (3. plads)

Helle Hassing/Jack 125,95 point

Kerteminde 22. april

C klassen

Hanne Andersen/Chang 138,30 point (1. plads)

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 371,75 point (3. plads)

Hvalpeprøve 17. april

  1. Esben Shakeshaft/Bertil 71 point
  2. Lars Krogh/Lucca 63 point
  3. Dorte Sams/Jytte 60 point
  4. Mette Hansen/Ludvig 58 point
  5. Kirsten Sørensen/Rudi 52 point
  6. Mogens Højstrand/Loge 51 point
  7. Knud Hansen/Indtra 23 point

Svendborg 15. april

B klassen

Helle Hassing/Jack 142,65 point

Jens Madsen/Daffy 136,85 point

Hanne Hansen/Beauty 132,20 point

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 378,25 point (3. plads)

Eliteturneringen Kerteminde 8. april

Thorvald Larsen/Rollo 379,05 (2. plads)

Odense d. 7. april

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 221,35 point

Kerteminde d. 25. marts 

B klassen

Jens Madsen/Daffy 173,05 point (1. plads)

Helle Hassing/Jack 144,60 point

Anette Gregersen/Smilla 135,05 point

Hanne Hansen/Beauty 130,80 point

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 246,80 point (2. plads)

Eliteturneringen Skanderborg 18. marts

Thorvald Larsen/Rollo 205,15 point

Ringe d. 11. marts

B klassen

Jens Madsen/Daffy 135,20 point

Anette Gregersen/Smilla 101,10 point