2017

Hvalpeprøve 19. november

  1. Mads Abbednæs/Buster 77,7 point
  2. Maria Rasmussen/Mille 76,2 point
  3. Klaus Svelmø/Zille 75 point
  4. Birgitte Hein/Terry 67 point
  5. Henrik Outzen/Bailey 49 point

Lokal konkurrence 4. og 5. november

Begynder hunde

Torben Skovgaard/Molly 87,75 point (Torben og Molly er nu C hund)

C klassen

  1. Steen Gregersen/Stoffer 128,95
  2. Troels Maglegaard/Mille 124,75
  3. Hanne Andersen/Chang 123,60 point

B klassen

  1. Charlotte Matusiak/Yatzy 187,95 point
  2. Marianne Madsen/Unni 173,00 point
  3. Anette Gregersen/Smilla 167,25 point
  4. Carsten Kristensen/Siggi 164,85 point
  5. Susanne Jensen/Vigga 154,90 point
  6. Hanne Hansen/Beauty 150,80 point
  7. Jens Madsen/Daffy 150,50 point
  8. Frede Hansen/Coda 149,90 point
  9. MartinLarsen/Abbie 145,25 point
  10. Helle Iversen/knop 84,70 point

A klassen

  1. Klaus Hansen/Kenzo 251,80 point

E klassen

  1. Palle Friis/Max 372,25 point
  2. Thorvald Larsen/Rollo 289,75 point

Vestfyn 29. oktober

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 163,15 point (2. plads og nr. 2 på Fyn)

Marianne Madsen/Unni 152,95 point

Helle Hassing/Jack 147,15point

Jens Madsen/Daffy 141,65 point

Anette Gregersen/Smilla 114,30 point

Hanne Hansen/Beauty 89,65 point

C klassen

Steen Gregersen/Stoffer 96,25 point

Vestfyn 8. oktober

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 298 point (1. plads)

Palle Friis/Max 257 point (2. plads)

Svendborg 1. oktober

Helle Hassing/Jack 129,95

Hanne Hansen/Beauty 106,60 point

Jens Madsen/Daffy 106,20 point

DM 23.-24. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 197,75 point

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 137,5 point

Marianne Madsen/Unni 126 point

Langeskov 10. september

C klassen

Steen Gregersen/Stoffer 118,20 point (Steen og Stoffer er nu i B klassen)

Mette Hansen/Herman 107,45 point

Hanne Andersen/Chang 82,80 point

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 191,45 point (3. plads) (Lene er udtaget til DM)

Charlotte Matusiak/Yatzy 170,10 point (Charlotte er udtaget til DM)

Helle Hassing/Jack 146,95 point

Marianne Madsen/Unni 144,65 point (Marianne er udtaget til DM)

Susanne Jensen/Vigga 138,45 point

Jens Madsen/Daffy 126,20 point

Anette Gregersen/Smilla 112,10 point

Århus 10. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 312,85 point (er udtaget til DM)

Langeskov 9. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo

Langeland 3. september

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 144 point

Kerteminde 27. august

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 328,65 point (2. plads)

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 189,45 point (1. plads)

Marianne Madsen/Unni 177,90 point (3. plads)

Anette Gregersen/Smilla 152,60 point

Helle Hassing/Jack 149,95 point

Susanne Jensen/Vigga 135,25 point

Jens Madsen/Daffy 123 point

Lene Terkelsen/Balder 106,45 point

Hanne Hansen/Beauty 97,40 point

Odense 27. august

C Klassen

Steen Gregersen/Stoffer 81,70 point

Mette Hansen/Herman 63,75 point

Troels Maglegaard/Mille 40,55 point

Vojens 20. august

B klassen

Marianne Madsen/Unni 121,60 point

C aften Kerteminde 16. august

Mette Hansen/Herman 108,60 point

Steen Gregersen/Stoffer 106 point

Hanne Andersen/Chang 86,25 point

Troels Maglegaard/Mille 77,70 point

Hvalpeprøve 4. juli

  1. Torben Skovgaard/Molly 79 point
  2. Ejner Christensen/Felix 75,5 point
  3. Jack Walter/Mille 66 point
  4. Birgitte S. Povlsen/Oscar 65 point

Lokalkonkurrence 15. juni

C klassen

  1. Christina B. Nilsson/Gorm 143,50 point
  2. Steen Gregersen/Stoffer 125,80 point

Begynderhunde

  1. Mette Hansen/Herman 142,70 point (Mette og Herman er nu C hunde)
  2. Hanne Andersen/Chang 112,40 point (Hanne og Chang er nu C hunde)

Lokalkonkurrence 11. juni

B klassen

  1. Marianne Madsen/Unni 188,8 point
  2. Helle Hassing/Jack 171,4 point
  3. Carsten Kristensen/Siggi 164,1 point
  4. Charlotte Matusiak/Yatzy 160,5 point
  5. Anette Gregersen/Smilla 151,8 point
  6. Martin Larsen/Abbie 138,35 point
  7. Frede Hansen/Coda 120,7 point

Odense 28. maj

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 141,65 point (3. plads)

Jens Madsen/Daffy 94,85 point

Nordfyn 21. maj

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 166 point

Marianne Madsen/Unni 156,4 point

Karsten Christensen/Siggi 119,90 point

Østfyn 14. maj

C klassen

Christina B. Nilsson/Gorm 120,50 point

Steen Gregersen/Stoffer 107,50 point

B klassen

Marianne Madsen/Unni 153,70 point

Charlotte Matusiak/Yatzy 147,15 point

Lene Terkelsen/Balder 145,35 point

Langeskov 7. maj

C klassen

Steen Gregersen/Stoffer 91,35 point

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 175,60 (1. plads)

Lene Therkelsen/Balder 156,90 point

Helle Hassing/Jack 154,85 point

Marianne Madsen/Unni 151,20 point

Anette Gregersen/Smilla 130,40 point

Susanne Jensen/Vigga 99,15 point

Odense 30. april

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 177,70 point (2. plads)

Marianne Madsen/Unni 176,85 point (3. plads)

Jens Madsen/Daffy 125,85 point

Svendborg 30. april

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 191,,60 point

Kerteminde 23. april

A klassen

Klaus Hansen 215,25 point

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 172,50 point (1. plads)

Carsten Kristensen/Siggi 168,45 point (3. plads)

Helle Hassing/Jack 149,40 point

Marianne Madsen/Unni 146,80 point

Jens Madsen/Daffy 130,65 point

Anette Gregersen/Smilla 130,25 point

Susanne Jensen/Vigga 112,70 point

Nordfyn 14. april

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 376,65 point (2. plads)

Nordfyn 13. april

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 191,80 point 2. plads (Lene er nu A hund)

Charlotte Matusiak/Yatzy 175,35 point (Charlotte er nu A hund)

Marianne Madsen/Unni 172,60 point (Marianne er nu A hund)

Jens Madsen/Daffy 122,20 point

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 194,20 point

Svendborg 9. april

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 182,95 point (3. plads)

Lene Terkelsen/Balder 176,80 point

Marianne Madsen/Unni 158,75 point

Jens Madsen/Daffy 144,35 point

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 344,85 point (2. plads)

Palle Friis/Max 343,50 point (3. plads)

Odense 8. april

C klassen

Steen Gregersen/Stoffer 88,25 point

Kreds- og landsdækkende Kerteminde 2. april

C klassen

Christina B. Nilsson/Gorm 130,9 (1. plads)

Troels Maglegaard/Mille 83,3 point

Steen Gregersen/Stoffer 74,25 point

E klassen

Palle Friis/Max 321,4 Point (3. plads)

Thorvald Larsen/Rollo 288,1 point

Landsdækkende konkurrence Ringe d. 12. marts

C klassen

Steen Gregersen/Stoffer 79,1 point

B klassen

Marianne Madsen/Unni 160,2 point

Charlotte Matusiak/Yatzy 158,15 point

Jens Madsen/Daffy 139,65 point

Carsten Kristensen/Siggi 118,50 point

Træningskonkurrence 4. marts

C klassen

  1. Christina B. Nilsson/Gorm 141 point
  2. Troels Maglegaard/Mille 87 point
  3. Steen M. Gregersen/Stoffer 83 point

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 181,75 point (1. plads)

Marianne Madsen/Unni 177,85 point (2. plads)

Jens Madsen/Daffy174,10 point (3. plads)

Anette Gregersen/Smilla 149,25 point

Helle Hassing/Jack 148,60 point

Martin Larsen/Abbie 145,30 point

Susanne Jensen/Vigga 132,85 point