2013

Årets hund m.m.

C klassen

Martin Larsen

Klaus Hansen

 

B klassen

Palle Friis

Carsten Kristensen

 

A klassen

Inga Sørensen

 

E klassen

Doris Larsen

Thorvald Larsen

Lillian Nielsen

Sture Hansen

 

Bedste placering ved DM

Doris Larsen

 

Næsepokal B klassen

Palle Friis

 

 

Lokalkonkurrence d. 9. og 10. november

E klassen

Sture Hansen/Nefer 381,20 point

Thorvald Larsen/Rollo 377,35 point

Doris Larsen/Jessie 370,20 point

Marianne Madsen/Vishnu 340,75 point

Lillian Nielsen/Sidse 337,80 point

 

A klassen

Inga Sørensen/Kia 259,35 point

Frede Hansen/Zafiq 225,60 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 196,60 point

Carsten Kristensen/Siggi 161,40 point

Else Larsen/Laura 153,10 point

Jens Madsen/Daffy 132,10 point

Helle Hassing/Jack 128,30 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 141 point

Klaus Hansen/Kenzo 139,25 point

 

D klassen

Sanne Merrild/Berta 123 point

Jesper Bejstrup/Pepsi 102 point

 

Fynsmesterskabet Vestfyn 27. oktober

A klassen

Inga Marie Sørensen/Kia 272,15 point (2. plads)

 

B klassen

Palle Friis/Max 165,90 point (2. plads)

Jens Møller Madsen/Daffy 75,90 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 132,10 point

Klaus Hansen/Kenzo 122,45 point

 

 

Fynsmesterskabet Vestfyn 26. oktober

E klassen

Doris Larsen/Jessie 379,50 point (1. plads og Fynsmester)

Lillian Nielsen/Sidse 313,75 point (3. plads)

Sture Hansen/Nefer 297,45 point

Thorvald Larsen/Rollo 248,30 point

 

Vestfyn C dag 29. september

C klassen

Klaus Hansen/Kenzo 136,95 point (3. plads)

Martin Larsen/Abbie 71,20 point

 

Svendborg 6. oktober

B klassen

Palle Friis/Max 167,10 point

Carsten Kristensen/Ziggi 90,35 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 128,35 point

 

Drive-in C dag Vestfyn 29. september

Klaus Hansen/Kenzo 136,96 point (3. plads)

Martin Larsen/Abbie 71,20 point

 

E turneringen 28. september

Doris Larsen/Jessie 347,30 point (2. plads)

 

DM 21. oog 22. september

E klassen

Doris Larsen/Jessie 331,35 point

Thorvald Larsen/Rollo 313,75 point

Lillian Nielsen/Sidse 259,85 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 142,20 point

 

 

Kredskonkurrence Langeskov 8. september

A klassen

Inga Sørensen/Kia 259,85 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 174,10 point (3. plads) (Er udtaget til DM)

Carsten Kristensen/Siggi 140,60 point

Charlotte Matusiak 125,10 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 102,60 point

Klaus Hansen/Kenzo 102,50 point

 

Eliteturneringen 7. september

Doris Larsen/Jessie 291, 30 point (Er udtaget til DM)

 

Kredskonkurrence Langeskov 7. september

E klassen

Lillian Nielsen/Sidse 354,90 point (2. plads) (Er udtaget til DM)

Thorvald Larsen/Rollo 350,70 point (3. plads) (Er udtaget til DM)

Sture Hansen/Nefer 328,60 point

Marianne Petersen/Vishnu 300,90 point

 

Langeland 1. september

A klassen

Inga Sørensen/Kia 194,85 point

Bente Skovgaard/Freja 168,35 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 174,20 point

 

C klassen

Klaus Hansen/Kenzo 108,10 point

Martin Larsen/Abbie 98,20 point

 

Landskonkurrence Odder 1. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 327,40 point (1. plads)

 

C formiddag Østfyn 25. august

Martin Larsen/Abbie 127,55 point

Klaus Hansen/Kenzo 56,75 point

 

Landskonkurrence Århus 24. august

E klassen

Doris Larsen/Jessie 313,95 point

Thorvald Larsen/Rollo 287,35 point

Marianne Petersen/Vishnu 160,80 point

 

E-turneringen 11. august

Doris Larsen/Jessie 338,7 point

 

Lokalkonkurrence 1. og 2. juni

E klassen

Lillian Nielsen/Sidse 361,70 point

Sture Hansen/Nefer 353,75 point

Marianne Petersen/Vishnu 335,05 point

 

A klassen

Inga Sørensen/Kia 268,55 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 186,10 point

Carsten Kristensen/Siggi 161,15 point

Helle Hassing/Jack 119,20 point

Else Larsen/Laura 116,25 point

Charlotte Matusiak 103,50 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 121,40 point

 

Landskonkurrence Nordfyn 26. maj

B klassen

Palle Friis/Max 183,2 point (1. pladsen)

Carsten Kristensen/Siggi 111,15 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 146,5 point (2. pladsen)

Klaus Hansen/Kenzo 66,75 point

 

Eliteturneringen 26. maj

Doris Larsen/Jessie 255,75 point

 

Landskonkurrence 12. maj

B klassen

Palle Friis/Max 160,65 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 122,5 point

 

Konkurrence for kursisterne 7. maj

Sanne 69,2 point

Rikke 56 point

Teressa 55,4 point

Alex 34,5 point

 

Lands- og kreds konkurrence Svendborg 5. maj

A klassen

Inga Sørensen/Kia 255,5 point (3. plads)

Bente Skovgaard/Freja 224,5 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abbie 131,45 point

 

Lands- og kreds konkurrence Kerteminde 28. april

A klassen

Inga Sørensen/Kia 233,65 point

Bente Skovgaard/Freja 224,35 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 161,35 point

Helle Hassing/Jack 99,20 point

 

Eliteturneringen 21. april

Doris Larsen/Jessie 382,30 point

 

Landskonkurrencen Østfyn 21. april

B klassen

Palle Friis/Max 173,95 point

 

Lands- og kreds konkurrence Svendborg 14. april

E klassen

Doris Larsen/Jessie 364,60 point (2. plads)

Lillian Nielsen/Sidse 362,55 point (3. plads)

Marianne Petersen/Vishnu 344,30 point

Thorvald Larsen/Rollo 325,75 point

Sture Hansen/Nefer 187,85 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 162,40 point

 

Kredskonkurrence Odense 14. april

C klassen

Martin Larsen/Abbey 121,45 point (1. plads)

 

A klassen

Inga Sørensen/Kia 238,5 point (2. plads)

 

Lands- og kreds konkurrence Kerteminde 7. april

E klassen

Doris Larsen/Jessie 379,85 point (2. plads)

Marianne Petersen/Vishnu 355,10 point (3. plads)

Thorvald Larsen/Rollo 354,65 point

Lillian Nielsen/Sidse 354,35 point

Sture Hansen/Nefer 328,35 point

 

C klassen

Rie Olesen/Kenzo 100,80 point

 

Landskonkurrence Nordfyn 29. marts

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 337,85 point

Sture Hansen/Nefer 326,65 point

Doris Larsen/Jessie 315,95 point

Lillian Nielsen/Sidse 290,25 point

 

Landskonkurrence Nordfyn 28. marts

A klassen

Inga Sørensen/Kia 209,5 point

Bente Skovgaard/Freja 188,5 point

 

B klassen

Palle Friis/Max 162,55 point

 

Landskonkurrence Ringe 10. marts

B klassen

Palle Friis/Max 162,8 point (3. plads)

Carsten Kristensen/Ziggi 131,4 point

 

Venskabskonkurrence med Nordfyn og Østfyn 24. februar

 

B klassen

Palle Friis/Max 189,5 point (1. plads)

Carsten Kristensen/Ziggi 137,75 point

Charlotte Matusiak/Charlie 134 point

Kari Mølmer/Linn 112,3 point

 

C klassen

Martin Larsen/Abby 110,8 point (1. plads)

Rie Olesen/Kenzo 90,5 point (3. plads)

Klaus Hansen/Kenzo 87,8 point