2016

Årets hund 2016

C klassen

  1. Susanne Jensen
  2. Anette Gregersen

B klassen

  1. Domini Worsten
  2. Charlotte Matusiak

Næse pokal: Carsten Kristensen

A klassen

  1. Klaus Hansen
  2. Ingen

E Klassen

  1. Lillian Nielsen
  2. Thorvald Larsen

Lokalkonkurrence d. 5. og 6 november

A klassen

  1. Klaus Hansen/Kenzo 252,65 point

E klassen

  1. Thorvald Larsen/Rollo 374,15 point
  2. Lillian Nielsen/Sidse 363,35 point
  3. Inga Sørensen/Kia 291,75 point
  4. Palle Friis/Max 255,70 point

C klassen

  1. Susanne Jensen/Vigga 138,5 point
  2. Helle Iversen/Knop 132,6 point
  3. Anette Gregersen/Smilla 126,4 point

B klassen

  1. Domini Worsten/Molly 179,15 point (Domini er nu i A klassen)
  2. Carsten Kristensen/Siggi 169,45 point
  3. Charlotte Matusiak/Yatzy 158,35 point
  4. Marianne Madsen/Unni 156,65 point
  5. Helle Hassing/Jack 147,30 point
  6. Jens Madsen/Dafy 141,70 point

D klassen

  1. Christina Nilsson/Gorm 115,30 point
  2. Steen Gregersen/Stoffer 85,60 point
  3. Troels Maglegård/Mille 81,10 point

Vestfyn 30. oktober

B klassen

Jens Madsen/Daffy 73 point

C klassen

Anette Gregersen/Smilla 114,9 point

Susanne Jensen/Vigga 107,4 point

E- turneringen 15. oktober

Thorvald Larsen/Rollo 292,05 point

Vestfyn 9. oktober

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 290,25 point (3. plads)

Langeskov 11. september

C klassen

Susanne Jensen/Vigga 128,25 point (3. plads)

Anette Gregersen/Smilla 105,75 point

B klassen

Jens Madsen/Daffy 107,75 point

A klassen

Klaus Hansen/Kenzo 187,20 point

Langeskov 10. september

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 227,25 point (2. plads)

Palle Friis/Max 203,15 point (3. plads)

Langeland 4. september

A klassen

Frede Hansen/Zafiq 170 point

B klassen

Jens Madsen/Daffy 142 point

C formiddag Østfyn 28. august

Anette Gregersen/Smilla 123,10 point (3. plads)

Susanne Jensen/Vigga 105,70 point

E-turneringen 27. august

Thorvald Larsen/Rollo 298,20 point

Landsdækkende B og E konkurrence 21. august

B klassen

Helle Hassing/Jack 152 point

Domini Worsten/Molly 135,15 point

Jens Madsen/Daffy 114,05 point

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 343,5 point

Palle Friis/Max 239,8 point

C aften 17. august

Susanne Jensen/Vigga 139,75 point (3. plads)

Anette Gregersen/Smilla 136,6 point

Helle Iversen/Knop 116,95 point

Hvalpeprøve 5. juli

  1. Elin Bæk Sørensen/Alfred 84 point
  2. Maj-Britt Elgaard/Mimmi 54 point

Lokal konkurrence d. 25. og 26. juni

C klassen

  1. Susanne Jensen/Vigga 134,30 point
  2. Helle Iversen/Knop 124 point
  3. Anette Gregersen/Smilla 116,90 point
  4. Hanne Elkjær/Freja 103,40 point

B klassen

  1. Charlotte Matusiak/Yatzy 172,35 point
  2. Carsten Kristensen/Siggi 153 point
  3. Lene Terkelsen/Balder 152,5 point
  4. Helle Hassing/Jack 151,6 point
  5. Domini Worsten/Molly 142,8 point
  6. Jens Madsen/Daffy 141,95 point
  7. Martin LArsen/Abbie 132,5 point

A klassen

  1. Frede Hansen/Zafiq 240,05 point
  2. Klaus Hansen/Kenzo 192,8 point

E klassen

  1. Lillian Nielsen/Sidse 374,1 point
  2. Thorvald Larsen/Rollo 267,05 point
  3. Palle Friis/Max 251,65 point

D klassen

  1. Steen Bjerggaard/Lady 110,50 point (Er nu rykket op i C klassen)
  2. Katrine Bøg Holm/Phtorben 80 point (Er nu rykket op i C klassen)
  3. Sten Gregersen/Stoffer 65 point

Vejen 12. juni

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 159,55 point

E turneringen 11. juni

Thorvald Larsen/Rollo 289,10 point

Nordfyn 22. maj

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 147,30 point

Charlotte Matusiak/Yatzy 128,30 point

Jens Madsen/Daffy 124,65 point

Martin Larsen/Abbie 60,10 point

C klassen

Anette Gregersen/Smilla 112,60 point

Hanne Elkjær/Freja 85,60 point

Susanne Jensen/Vigga 66,65 point

Langeskov 8. maj

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 156,50 point (3. plads)

Carsten Kristensen/Siggi 125,40 point

Jens Madsen/Daffy 114,50 point

C klassen

Kirsten Torp/Barco 123,65 point (3. plads)

Susanne Jensen/Vigga 99,75 point

Anette Gregersen/Smilla 99,50 point

Helle Iversen/Knop 62,60 point

Svendborg 1. maj

A klassen

Frede Hansen/Zafiq 232,85 point

Klaus Hansen/Kenzo 219,60 point

C klassen

Susanne Jensen/Vigga 84,90 point

Helle Iversen/Knop 78,40 point

Kerteminde 24. april

B klassen

Domini Worsten/Molly 161,20 point

Lene Terkelsen/Balder 151,80 point

Charlotte Matusiak/Yatzy 150,65 point

Helle Hassing/Jack 147,95 point

Carsten Kristensen/Siggi 132,00 point

Jens Madsen/Daffy 117,70 point

Martin Larsen/Abbie 113,00 point

A klassen

Frede Hansen/Zafiq 270,05 point (3. plads)

Klaus Hansen/Kenzo 211,35 point

Østfyn

B klassen

Lene Terkelsen/Balder 162,40 point

Svendborg d. 10. april

E klassen

Palle Friis/Max 334,45 point (3. plads)

Lillian Nielsen/Sidse 306,30 point

B klassen

Carsten Kristensen/Siggi 123,6 point

Marti Larsen/Abbie 122,7 point

Jens Madsen/Daffy 115,35 point

Odense d. 9. april

C klassen

Helle Iversen/Knop 81 point (3. plads)

Eliteturneringen 9.april

Thorvald Larsen/Rollo 271,9 point

Hvalpeprøve 5. april

  1. Lisa Steenbrg/Elvis 88,5 point
  2. Katrine Bøg Holm/Phtorben 84 point
  3. Christian Christoffersen/Max 84 point
  4. Steen Gregersen/Stoffer 82 point
  5. Vibeke Schultz/Nova 79 point
  6. Sidse Andersen/Møffe 76,5 point
  7. Judith Hvid/Mille 69 point
  8. Ulla Markvardsen/Tomaz 68 point

Kerteminde 3. april

E klassen

Palle Friis/Max 328,55 point

Thorvald Larsen/Rollo 288,55 point

Inga Sørensen/Kia 231,80 point

C klassen

Susanne Jensen/Vigga 114,8 point (2. plads)

Anette Gregersen/Smilla 104,80 point (3. plads)

Helle Iversen/Knop 103,50 point

Hanne Elkjær/Freja 101,75 point

Kirsten Torp/Barco 82,25 point

Nordfyn 25. marts

C klassen

Anette Gregersen/Smilla 97,30 point

Helle Iversen/Knop 89,00 point

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 347,95 point

Lillian Nielsen/Sidse 330,05

Palle Friis/Max 272,65 point

Nordfyn 24. marts

B klassen

Martin Larsen/Abbie 138,30 point

Jens Madsen/Daffy 121,15 point

Carsten Kritsensen/Siggi 117,30 point

A klassen

Frede Hansen/Zafiq 216,25 point

Ringe 20. marts

B klassen

Jens Madsen/Daffy 126,55 point

C klassen

Anette Gregersen/Smilla 88,30 point

Helle Iversen/Knop 78,25 point

Venskabskonkurrence på Østfyn 12. marts

C klassen

Anette Gregersen/Smilla 123,80 point (2. plads)

Susanne Jensen/Vigga 74,75 point

Kirsten Torp/Barco 74,50 point

Helle Iversen/Knop 60,85 point

B klassen

Charlotte Matusiak/Yatzy 113,25 point (3. plads)

Jens Madsen/Daffy 94,15 point

Carsten Kristensen/Siggi 93,9, point

A klassen

Frede Hansen/Zafiq 224,65 (2. plads)

Klaus Hansen/Kenzo 209,70 point (3 plads)